Dezbaterea publică privind Planul de acțiune pentru reducerea nivelului de zgomot în municipiul Botoșani

In conformitate cu Hotărârea Guvernului nr. 321/2005 privind evaluarea si gestionarea zgomotului ambiant modificată si completată prin HG 1260/2012, U.A.T. în Municipiul Botoșani organizează în data de 24.06.2016 ora 12 in Sala de Consiliu Local, dezbaterea publică privind Planul de acțiune pentru reducerea nivelului de zgomot în municipiul Botoșani. Hartile strategice de zgomot pentru Municipiul Botoșani, care au fost baza întocmirii palnului de actiune, realizate de SC Accon Environmental Consultants SRL Bucuresti, au luat in considerare următoarele surse de zgomot: Traficul rutier;Traficul feroviar (tren, tramvai);Zgomotul industrial. Ele pot fi consultate mai jos:
1.Harta strategica_Zgomot Rutier_Zi-seară-noapte (aici)
2.Harta strategica_Zgomot Rutier_Noapte (aici)
3.Harta strategica_Zgomot feroviar(Tramvai)_Zi-seară-noapte (aici)
4.Harta strategica_Zgomot feroviar(Tramvai)_Noapte (aici)
5Harta strategica_Zgomot feroviar(Tren)_Zi-seară-noapte (aici)
6.Harta strategica_Zgomot feroviar(Tren)_Noapte (aici)
7.Harta strategica_Zgomot Industrial_Zi-seară-noapte (aici)
8.Harta strategica_Zgomot Industrial_Noapte (aici)
9.Harta de conflict_Zgomot Rutier_Zi-seară-noapte (aici)
10.Harta de conflict_Zgomot Rutier_Noapte (aici)
Rezumatul planului de actiune pentru prevenirea si reducerea zgomotului ambiental din Municipiul Botosani poate fi gasit (aici)

Ultima modificare: 08.11.2022 – 15:18 de către Primăria Municipiului Botoșani

Anteriorul Arhivă 2015